سایا درب
درب ضد سرقت

هماهنگی نوع درب ضد سرقت با محیط یکی از اصلی ترین و مهم ترین موارد در انتخاب درب است. چرا که هر نوع دربی برای یک محیط خاص و برا اساس استاندارد های آن محیط طراحی شده است و انتخاب یا خرید دربی که مناسب با محیط شما نیست علاوه بر اینکه عمر و دوام درب را کم میکند، منابع مالی شما را نیز هدر میدهد.

بنابراین پیشنهاد میشود، قبل از خرید درب ضد سرقت،حتما با مطالعه مطلب زیر با انواع این درب و ویژگی های آن آشنا شوید تا بهترین و مناسب ترین درب را برای محیط مورد نظر خود انتخاب نمایید.

آشنایی با انواع درب ضد سرقت با جنس های رویه های مختلف

درب های ضد سرقت از لحاظ جنس رویه درب به ۵ دسته ی زیر تقسیم میشود، که هر کدام از این درب ها مناسب شرایط محیطی خاصی هستنند.

ضد سرقت سایا درب .۸۶ 1

1.آشنایی با درب ضد سرقت چوبی

درب ضد سرقت چوبی درب‌هایی با روکش چوب راش روکش، چوب بلوط، یا روکش چوب گردو می‌باشند.  این درب‌ها مناسب برای درب ورودی آپارتمان درب واحد و به طور کلی فضای داخلی ساختمان که در معرض آفتاب و رطوبت و باران نباشد،میباشند.

درب ضد سرقت فلزی

1-آشنایی با درب ضد سرقت فلزی

درب ضد سرقت فلزی دربی است که ورق ایمنی داخلی درب به جای داخل درب در قسمت بیرونی درب به عنوان رویه درب قرار گرفته است.معمولا قسمت پشت   این مدل درب با روکش چوب است،البته میتوان طبق سفارش مشتری قسمت داخلی درب هم با روکش فلز ساخت‌ .

اما در مواقعی که قسمت پشت درب یعنی قسمتی که از داخل باز میشود.در معرض آفتاب و رطوبت نباشد‌.بهتر است که قسمت پشت درب را با همان رویه چوبی سفارش دهید. چرا که  رویه چوبی هم از لحاظ ظاهری زیبایی جلوه بهتری دارد و هم اینکه در صورتی که دو طرف درب با رویه فلزی باشد قابلیت عایق صدا بودن درب کم میشود.

چرا که قابلیت صدا گیری و عایق صدا بودن چوب از فلز با فاصله زیادی  بیشتر است.این درب ها هم برای محیط های در معرض آفتاب و رطوبت مناسب است.

درب ضد سرقت استیل

3-آشنایی با درب ضد سرقت ترموود
درب ترموود هم مانند درب ضد سرقت فلزی ،مناسب فضاهای باز و ویلایی و مناطق سر سرباز که آب و باران روی درب میریزد میباشد.سبک کاری درب ترموود از درب ضد سرقت فلزی جدیدتر و مدرن تر است.

ترموود یک نوع چوب است که به عنوان رویه درب استفاده میشود.چوب ترموود چوبی است. که مقاومت بالایی دارد و ضد آفتاب ،ضد باران و رطوبت و ضد حشرات میباشد.

درب ضد سرقت استیل

4-آشنایی با درب ضد سرقت استیل
امروزه استفاده از درب‌های استیل برای درب ورودی ساختمان، درب ورودی مغازه یا مراکز تجاری یا اماکن لوکس، پاساژ‌ها درب طلا فروشی درب محل کار درب شرکت‌های کاری و غیره به عنوان درب لوکس و مدرن که نمایی چشمگیر و مجلل به محیط مورد نظر می‌دهد مورد استفاده قرار می‌گیرد.


همچنین امروزه درب های استیل را نیز به صورت درب ضد سرقت میسازند.به این صورت که  در طراحی داخلی درب استیل از حفاظ‌های فولادی مقاوم و محکم استفاده می‌کنند .همچنین استفاده از قفل‌های مناسب و مستحکم مانند قفل کاله ترک بر روی درب استیل آن را  تبدیل به دربی امن و غیر قابل نفوذ میکند.

۵-آشنایی با درب ضد سرقت لابی

درب لابی معمولا به دربی گفته میشود که بیش از یک لنگه باشد.مثلا درب یک و نیم لنگه،درب دولنگه و بیشتر را میتوان در دسته ی درب لابی قرار داد.

آشنایی با انواع درب ضد سرقت لابی بر اساس جنس رویه درب

1-درب ضد سرقت لابی چوبی

دری ضد سرقت لابی چوبی

درب لابی چوبی درب‌هایی با روکش چوب راش روکش، چوب بلوط، یا روکش چوب گردو می‌باشند.  این درب ها به صورت یک و نیم لنگه دولنگه و بیشتر ساخته میشوند
.این درب‌ها مناسب برای درب ورودی ساختمان، و فضاهایی مسقف و سرپوشیده از ساختمان یا محیط میباشد که در معرض باران و رطوبت نباشد.این مدل درب ها از لحاظ امنیتی نیز غیر قابل نفوذ هستند.


2-درب ضد سرقت لابی فلزی

photo 2024 04 12 14 47 33

این مدل درب لابی ، برای فضاهایی مناسب است که در معرض رطوبت و آفتاب شدید باشند.این درب ها از لحاظ قیمتی نسب به درب های لابی استیل و بعضی از درب های لابی چوبی،ارزان تر هستند ‌اما از لحاظ ظاهری قابل مقایسه با درب های لابی استیل و چوبی یا حتی ترموود نیستند.و ظاهر خیلی لوکسی ندارند.این مدل درب ها از لحاظ امنیتی نیز غیر قابل نفوذ هستند.

3-درب ضد سرقت لابی ترموود

درب ضد سرقت لابی ترموود

درب لابی با روکش چوب ترموود معمولا مناسب نواحی روباز و در معرض رطوبت و آفتاب میباشند.به جهت سبک کاری مدرن و چوبی،این درب ها معمولا مناسب درب ورودی ویلایی میباشند.این مدل درب ها از لحاظ امنیتی نیز غیر قابل نفوذ هستند.


4-درب ضد سرقت لابی استیل

درب ضد سرقت لابی استیل

درب های لابی استیل قابل استفاده در انواع محیط های کاری،اداری،اماکن تجاری،هتل ها،مغازه های لوکس،رستوران ها،ساختمان های مسکونی و … میباشد.درب لابی استیل به جهت قابلیت ضد زنگ بودن استیل،مناسب محیط های در معرض باران و رطوبت میباشد.این مدل درب ها از لحاظ امنیتی نیز غیر قابل نفوذ هستند.

آشنایی با انواع درب ضد سرقت بر اساس قیمت

درب ضد سرقت لوکس

درب ضد سرقت لوکس
درب ضد سرقت لوکس معمولا درب هایی هستند که قیمت گرانتری نسبت به انواع دیگر درب ضد سرقت دارند.

که این تفاوت قیمت معمولا به علت با کیفیت تر بودن متریال درب و همچنین نمای ظاهری شیک تر،مانند استفاده از شیشه های زیبا در طراحی درب،استفاده از یراق آلات(دستگیره،چشمی،درکوب و..) لوکس،یا کنده کاری چوب،رنگ های پوششی خاص مات یا براق،رنگ پتینه و … میباشد.

درب ضد سرقت ارزان

درب ضد سرقت ارزان
درب های ارزان معمولا درب های بازاری هستند که این درب ها به صورت تیراژی و در تعداد بالا با کیفیت معمولی  تولید میشوند.که وزن آن ها معمولا سبک تر از وزن انواع دیگر درب ضد سرقت میباشد.


این درب ها بیشتر مناسب انبوه سازان و پروژه های بزرگ مسکن میباشد.

آشنایی با انواع درب ضد سرقت بر اساس سبک طراحی

-نوع دیگری از دسته بندی درب های ضد سرقت دسته بندی بر اساس مدرن یا کلاسیک بودن درب به شرح زیر میباشد.

درب ضد سرقت مدرن

-آشنایی با درب ضد سرقت مدرن
درب مدرن معمولا درب هایی با طراحی ساده و شیک میباشد که معمولا از المان ها و خطوط هندسی یا شیشه های سکوریت مشکی در طراحی این درب ها استفاده میشوند.رنگ طوسی نیز یکی از ترند ترین و پرفروش ترین مدل های درب های ضد سرقت مدرن میباشد.

درب ضد سرقت کلاسیک

-آشنایی با درب ضد سرقت کلاسیک
درب کلاسیک به درب هایی با طراحی های هنری و پر نقش و نگار،منبت کاری شده و مجلل میگویند که معمولا با روکش چوب گردو یا روکش چوب راش میباشند.

انتخاب بین انواع درب ها بستگی به بودجه وسلیقه شما، نیازهای امنیتی و طراحی محیط مورد نظر شما دارد‌.
قابلیت تولید انواع درب های ضد سرقت عنوان شده،با ویژگی ها ،ابعاد و طرح های سفارشی توسط گروه صنعتی سایا درب فراهم میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *